Hakkımızda

Şirket Profili

1967 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Termo Isı Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. bugün ısıtma sektörünün öncü firmaları arasında, Ecostar ve Ecodense markaları ile yer almaktadır.

Merkez ofisi İstanbul Kartal’da bulunan Termo Isı üretimini ise Çorlu/Tekirdağ’da 50.000 m²  açık ve 15.000 m² kapalı alana sahip fabrikasında gerçekleştirmektedir. 150 donanımlı çalışanı, yurt içinde yaygın bayi ve servis ağı, yurt dışında ise çalıştığı partner firmalarıyla müşterilerinin taleplerini evrensel kalite standartlarında ürün ve hizmetlerle karşılamaktadır.

Ecostar, Türkiye’nin lider brülör markası olarak monoblok (domestik) ve duoblok (endüstriyel) olmak üzere iki ana yakıcı grubunda uzmanlaşmıştır. Brülör grubunda ülkemizin en çeşitli ve en geniş kapasite aralığındaki ürün grubuna sahip Ecostar’ın, ürettiği yakıcı sistemler arasında sıvı, gaz ve çift yakıtlı ürünler ile farklı yakıt türleri için özel yakıcılar da bulunmaktadır. Çevreye ve enerji dönüşümüne odaklı yaklaşımımızla düşük NOx ve CO salınımlı brülör serileri de ürün gamına katılmış ve bu ürünlere yatırımlarımız kesintisiz devam ettirilmektedir.

Domestik ve endüstriyel brülör gruplarının yanı sıra; sıcak hava jeneratörleri, endüstriyel fırınlara ve akışkan yataklı kazanlara özel yüksek ısıya dayanımlı proses bek yakıcıları ile  Ecostar ısı ihtiyacı olan tüm endüstrilere özel olarak geliştirdiği ürünleriyle hizmet vermektedir.

Ecodense markası ile 2016 yılında yoğuşmalı kazan üretimlerine de başlanmış ve kısa zamanda alınan pazar payı ile sektörün önemli oyuncularından biri  konumuna gelinmiştir. Ecodense ürün gamında duvar tipi, yer tipi ve roof top serisi yoğuşmalı kazanlar ile premiks yoğuşmalı kombi ürün grubu bulunmaktadır.

Uzman ekiplerimiz ve geniş ürün yelpazemiz ile ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayacak ürünler üreten Ecodense, sürekli yeni ürün geliştirerek ürün gamını genişletme çalışmaları da yapmaktadır. 

Çözüm odaklı, müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımıyla hizmet veren Termo Isı, uzun yıllar içinde edinilmiş olan deneyimlerle müşterilerinin farklı taleplerine karşılık verebilen, yurt içinde ve yurt dışında anahtar teslimi, devlet ve özel sektör taahhüt projeleri de gerçekleştirmektedir. Tüm mekanik, inşaat, elektrik ve otomasyon işlerini anahtar teslim olarak yürütebilen donanıma sahip firmamızda taahhüt hizmetleri mühendislik, projelendirme, dizayn, tedarik, imalat, montaj, test ve devreye alma şeklinde ilerlemektedir.

Termo Isı Sistemleri olarak, Türkiye’nin en çok brülör ihraç eden firma ödülünü düzenli olarak alan Ecostar ve son 5 yılda hızlı gelişim kaydeden Ecodense markalarımızla ihracat alanında da güçlenerek ilerliyoruz. Bugün Güney Amerika’dan, Avustralya’ya, Rusya’dan Güney Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyada 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Mevcut ciromuz içinde %35 seviyesinde olan ihracat ciromuzun ağırlığını yakın gelecekte %50 seviyesine getirmeyi amaçlıyoruz. Ürünlerimizi uluslararası pazarların ihtiyaçlarına göre şekillendirme esnekliğine sahibiz. Partnerlerimizle uzun dönemli çalışma ve sürekli yeni ülkelere yeni partnerlerle giriş yapma hedefimiz bulunmaktadır.

Fabrikamızda 30’a yakın donanımlı personelinin çalıştığı  Ar-ge merkezimiz ile verimli ve çevreye duyarlı inovatif tasarımlar yapıyoruz. 55 yıla yaklaşan köklü geçmişimiz ve yerli üretim yapmanın gururuyla, hem Türkiye hem ihraç pazarlarda hedeflerimize bağlı olarak ve kendimizi geliştirerek çalışmaya devam ediyoruz.